Halavet Gıda

Yenilebilir jelatin veya kolajen hidrolizatları gibi yüksek değerli ürünler üreten ve özellikle gıda sektöründe yenilikçi bir yapıya sahip olan Halavet, yeni ürünler geliştirerek ve farklı sektörleri entegre ederek Türkiye’nin dünya pazarındaki rekabet gücünü arttırmayı amaçlayan bir şirkettir.

Üretimin her aşamasında gıda güvenliğini kalite politikasının temelini oluşturan ve izlenebilir hammaddeleri kullanan Halavet Gıda, dinamik uzman ekipleri, en son ve modern teknolojisi ile çevre dostu bir üretim gerçekleştirmektedir. Kolajen bazlı ürünler üreten, gıda, ilaç ve kozmetik alanında çalışan şirketlere vazgeçilmez bir ortak olarak hizmet veren hızlı büyüyen bir şirketiz.

Gıda

Jelatin 7 yaşından 70’e kadar dünyanın dört bir yanındaki yumuşak şekerlerin bir numaralı faktörünü başarı ile üretmektedir. Çünkü jelatin, sakızlı ayıcıkları parlak, kristal berraklığında ve elastik yapar. Jelatin ayrıca yağ azaltma faydası ile birlikte harika damak tadı verir.

İlaç Sanayi

Sert ve yumuşak kapsüller üretmek için kullanılan jelatin, aynı zamanda tabletlerde, vitamin muhafazasında ve kaplamasında bağlayıcı olarak da önemli bir rol oynar. Tüm bu uygulamalar jelatini ilaç şirketlerinin parlak bileşenlerinden biri yapar.

Halavet Food Gelatine

Sağlık & Besin

Kolajen, biyolojik aktiviteye sahip iyi yapılandırılmış fonksiyonel bir peptid kaynağıdır. Fonksiyonel gıdalar olarak, kolajen peptidlerinin sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olan önemli fizyolojik fonksiyonlar sergilediği gösterilmiştir. Kolajen cildinizin üç ana bileşenidir.

Jelatin Nedir?

Jelatin, amino asit açısından çok güçlü bir besindir. Yapısı proteinin %84-86’sını oluşturduğundan, protein açısından zengin bir besindir. Jelatin, çok sayıda önemli özelliğe sahip bir makro moleküldür. En önemlisi jel mukavemeti, ayar ve erime sıcaklıkları ve viskozitesidir.

Kolajen Nedir?

“Tutkal” anlamına gelen “kólla” kelimesinden türetilen adı nedeniyle bir tür “tutkal” olarak da düşünülebilir. Kemikler, deri, kas, tendon ve bağ, hatta gözler ve dişler dahil olmak üzere hemen hemen her organın en önemli yapı taşlarından biridir.

Blog & Güncel Haberler

Halavet Gıda İlk 1000 İhracatçı Arasında

Halavet Gıda İlk 1000 İhracatçı Arasında

İskefe Holding bünyesinde faaliyet gösteren Halavet Gıda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’in gerçekleştirdiği “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” araştırmasında 2019 ...